Twitter’ın CEO’su Jark Dorsey : Gelecekte Bitcoin’in Tüm İnternet Aleminde Kullanılacak


188
374 shares, 188 points

Twitter ’ın CEO’su olan Jark Dorsey, Bitcoin ’in önümüzdeki bir kaç sene içerisinde tüm internet aleminde kullanılan bir para birimi olacağını düşünüyor.

Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde Joe Rogan ’ın yayınına katılmıştı. Dorsey bu yayında Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında konuştu.

Yayının en başlarında internetin durumundan bahseden Dorsey, ilerleyen zamanlar içerisinde tüm internet aleminde kullanılacak olan bir para birimi olacağını ifade etti. Dorsey’e göre bu görevi üstlenecek olan para birimi ise Bitcoin olacak.

Jark Dorsey

Bence internette kullanılan bir para birimi olacak. Bu para birimi bitcoin olur mu bilmiyorum. Ancak Bitcoin’in nasıl ortaya çıktığına ve temellerine bakarsak bu para birimi Bitcoin olabilir. Çünkü; Bitcoin internetle doğmuş, büyümüş ve gelişmiş bir para birimi haline geldi. Bitcoin dinternetin bir parçası oldu. 

Dorsey daha önceden de bu ifadeleri kullanmıştı. 2018 senesinin Mayıs ayında buna benzer yorumlarda bulunmuştu ve Bitcoin’in tüm internet aleminde kullanılacağını savunmuştu.

Dorsey, Bitcoin’in internet genelinde kullanılabileceğini savunsa da bankaların Bitcoin’e sıcak bakmayacağını düşünüyor. Hem bankaların hem de diğer finansal kurumların Bitcoin’den hazzetmediklerini savunuyor.

Ayrıca ünlü CEO, Bitcoin’i eleştiren ve Bitcoin düşmanlarına şunları söyledi:

Teknoloji gümbür gümbür gelmeye devam edecek ve sizler oyun dışında kalacaksınız. Paylaşmak ister misiniz?

188
374 shares, 188 points

One Comment

Yorum Yazın