Sigara Kullanan ve Kullanmayan İkizler Arasındaki İbretlik Farklar


158
250 shares, 158 points

Hepimiz biliyoruz ki sigara sağlımız için zararlı, fakat bazen bunu görmek gerçekten oldukça zor olabiliyor. Sigara içtiğinizde ve içmediğinizde nasıl görüneceğinizi bilseydiniz güzel olmaz mıydı? Şanslısınız, yakın zamanda ikizler üzerinde yapılan bir araştırmayla, ikizlerden hangisinin sigara içtiğinde ya da diğerinden daha uzun içtiğinde oluşacak farklar gözle görülebilir niteliğe kavuşmuş. Hangisinin sigara içtiğini tahmin edebilir misiniz?

Hadi bakalım ilk tahminizi yapın

İkiside aslında sigara içiyor. Fakat soldaki diğerinden 17 yıl daha fazla süredir sigara kullanıyor. Soldakinin gözlerinin altındaki torbaları ve dudaklarındaki çizgileri görebiliyorsunuz.
sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_1

Peki bu iki amcadan hangisi

Aslında ikiside sigara kullanıyor fakat sağdaki 14 yıl daha uzun süredir içici. Bu yüzden daha yaşlı gözüküyor.

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_2

Daha belirgin olmaya başladı değil mi

Eğer soldaki dediyseniz doğru düşünmüşsünüz. 14 yıl boyunca günde bir sigara paketinin yarısını içmiş. Fakat sağdaki hiçbir zaman sigara kullanmamış. Sigara alışkanlığı artı güneşe fazla maruz kalma, soldaki kardeşe bolca göz torbası vermiş ve 52 yaşındaki diğer kardeşindan daha yaşlı göstermiş.

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_3

Hangisi sigara kullanıyor acaba

Tabiki de sağdaki. Sadece yüzündeki kırışıklıklar değil, dudağındaki dolgunlukta gitmiş maalesef. Fotoğraftakilerin ikiz olduğunu tahmin edebilir miydiniz?

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_4

Hangisi içici

Sağdakinin sigara içtiğini tahmin edebildiniz mi? Sağ taraftaki kız kardeş hayatının 16 yılını sigara içerek geçirmiş ve güneşle oldukça haşır neşir olmuşa benziyor öte yandan, soldaki hiç sigara kullanmamış ve güneşin altında çok zaman geçirmemiş.

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_5

Aradaki fark bariz

Sağ taraftaki kadının gözlerinin altındaki torbalar ve dudağındaki ekstra kırışıklıklar, diğer kardeşin daha yaşlı göstermiş.

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_6

Yakından baktığınızda aslında belli ediyor kendini

Sağ taraftaki kadının sigara içtiğini tahmin edebildiniz mi? Dudakları en büyük ipucunu veriyor aslında. Yanakları da aslında eskisi gibi gergin değil ve tabiki de göz altı torbaları her şeyi ortaya koyuyor.

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_7

Sizce hangisi sigara kullanıyor

Sol taraftaki 10 yıl yaşlanmış gibi duruyor. Sigara içmek, sarkmaya ve kırışıklıklara sebep olur ve bunun sebebi hücrelerinizdeki kolajene ve elastine zarar vermesidir.

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_8

Tahmin edilebilir düzeyde artık

Soldaki diye düşündüyseniz doğru düşündünüz. Bu ikizler artık birbirleriyle alakasız bir seviye gelmişler. Günde 3 tane sigara içen soldaki ikiz, içmeyen kardeşinden oldukça fazla yaşlı göstermiş.

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_9

Doğru tahmin edebildiniz mi

Sol taraftaki ikiz, diğerinden daha yaşlı gözüküyor. Fark ise oldukça şaşırtıcı.

sigara-kullanan-ve-kullanmayan-ikizler-arasindaki-farklar_10

 

Kaynaklar ve İçerik


Paylaşmak ister misiniz?

158
250 shares, 158 points

0 Comments

Yorum Yazın