5 Adımda WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?


132
187 shares, 132 points

Anlık mesajlaşma ve görüşme imkanı sağlayan WhatsApp, Web sürümünü tüm platformlar için yayınladı. Peki, WhatsApp Web nasıl kullanılır? Ayrıntılar haberimizde

WhatsApp, 2015 yılının Ocak ayında tarayıcı üstünden kullanılabilen WhatsApp Web sürümünü duyurmuştu. Android, Windows Phone, Symbian S serisi ve BlackBerry telefonlardaki WhatsApp ile uyumlu olan WhatsApp Web, geçtiğimiz gün tam 7 ayın arkasından iPhone kullanıcılarının da beğenisine sunuldu.

1. İlk Adım

WhatsApp Web ‘i kullanabilmek için üç mühim koşul bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi iOS, AndroidWindows PhoneBlackBerry ya da Nokia S60 işletim sistemi olan bir telefonda WhatsApp uygulamasını kullanıyor olmanız.

İkinci ve üçüncü şartlar ise, bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcının yüklü olması ve telefonunuzda WhatsApp’ın en güncel sürümünün bulunması.

2. Chrome ‘u Yükleyin

Eğer bilgisayarınızda Google Chrome yüklü değilse, Google Chrome ‘un en güncel sürümünü bilgisayarınıza yükleyiniz.

3. WhatsApp ‘ı Güncelleyin

Eğer WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanmıyorsanız, uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.

4. Chrome ‘u açın ve WhatsApp Web Adresine Gidin

Google Chrome ‘u çalıştırın ve buraya tıklayarak WhatsApp Web sayfasına gidin.

5. Barkod’u taratın

WhatsApp Web sayfasına gittikten sonrasında, yine akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp>Ayarlar kısmına girin ve WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Bu seçenek hemen hemen bazı iPhone kullanıcılarında etkin değil. Bir kaç gün içinde etkin olacaktır.

WhatsApp uygulaması ile Google Chrome ‘da açtığınız WhatsApp Web sayfasında gösterilen barkoda odaklayarak barkodu taratın.

whatspp-barkod

Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp ‘ı Google Chrome tarayıcınızda açtığınızWhatsApp Web ile kullanabilirsiniz.

AyrıcaWhatsApp ‘ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız,WhatsApp Web ‘de yer alan profil resminizin yanındaki menüden ayarlamaları yapabilirsiniz.

BONUS VIDEO

Ek olarak aşağıdaki videodan ShiftDelete ekibinin hazırladığı WhatsApp Web nasıl Kullanılır videosunu izleyebilirsiniz.


Paylaşmak ister misiniz?

132
187 shares, 132 points

0 Comments

Yorum Yazın