Apple Lansman Özeti 1 : Apple Watch ve WatchOS 2


138
312 shares, 138 points

Her zaman olduğu gibi Tim Cook’un açılışıyla başlayan bu etkinliğin ilk konusu Apple Watch oldu. Belki de etkinliğin en hafif diyebileceğimiz kısmı olan Watch hakkında Apple 2 temel noktaya değindi:

1. WatchOS 2 ve Watch uygulamaları

WatchOS 2 ilk defa WWDC’de tanıtılmıştı. Bugünkü sunumda da kısaca değinilen WatchOS 2, 16 Eylül’de kullanılabilir hale gelecek. Time Travel ve 3.parti komplikasyonlar gibi yeni özelliklerle birlikte gelecek olan WatchOS 2’nin en önemli farkı ise artık tamamen Watch üzerinde çalışan uygulamalar olacak.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-1

Böylece şimdiye kadar yapılamayan uygulamalar yapılabilir hale gelecek ve Watch’umuz çok daha pratik olacak. 🙂 Örneğin GoPro’nun uygulaması sayesinde kameramızın nasıl bir görüntü çektiğini görebileceğiz, veya Facebook Messenger’dagelen mesajları Watch üzerinden cevaplayabileceğiz.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-2

Umuyorum ki Whatsapp da benzer bir geliştirmeyi yapar ve artık Watch üzerinden sadece mesajları görmek ve cevaplayamamaktan kurtuluruz. 🙂

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-3

Bu arada şimdiden Watch için 10.000’den fazla uygulamanın App Store’da yerini aldığını da paylaştı Apple. WatchOS 2 geldikten sonra hem OS işletim sisteminin yetenekleri hem de uygulamalar konusunda daha detaylı yazılar paylaşmaya çalışacağım

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-3a

2. Yeni Watch modelleri ve kordonlar

Asıl önemli gelişmeler ise yazılım değil de donanımsal tarafta oldu diyebiliriz. Watch Sport ailesine 2 yeni fert daha katıldı:

  • Watch Sport – Roze Altın rengi Aluminyum Kasa (38mm ve 42mm)
  • Watch Sport – Altın rengi Aluminyum Kasa (38mm ve 42mm)

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-4

İşin ilginç yanı, bu iki kasa da Aluminyum olmasına rağmen altın ve roze altın renginde görünüyorlar. 🙂 Yani Watch Sport rahatlığı ve fiyatına Watch Edition takıyor gibi görünmek mümkün olacak. Çok zekice Apple, çok zekice…! =)

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-5

Ayrıca kordon seçenekleri arasına bir çok yeni renk de eklendi. Hem “(Product)Red” yani Afrika’da AIDS ile mücadeleye destek amaçlı satılan “kırmızı” renkli kordon, hem de canlı olduğu kadar pastel kordon renkleri ile Apple modaya önem verenler için artık oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunuyor diyebiliriz.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-6 iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-7 iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-8


Paylaşmak ister misiniz?

138
312 shares, 138 points

0 Comments

Yorum Yazın