CBS, Candy Crush’ı Televizyona Uyarlıyor!


136
156 shares, 136 points

İlk etapta sizlere “CBS Candy Crush ile televizyona bir şeyler geliştirmek üzere anlaştı” gibi bir cümle kursam, hayata kaç farklı yerden küsersiniz? Gerçekten, şu an kaç bardak kırar, kaç perde yırtar, üzüntünüzden kaç pranga eskitirsiniz yani? Peki size, “durun durun, emoji filmi gibi berbat bir fikir değil bu!” desem, hatta üzerine bir kat daha çıkıp, “Ya sanırım bilakis, iyi bir fikir!” diye de coşsam… Beni affedebilir misiniz? Gelsem gazımı hissedebilir misiniz mısralarımda?

Affedin. Gaza da gelin. Çünkü zannediyorum, ilk defa bir Amerikan TV kanalı “bir markanın bilinirliğinden faydalanmak” gereksinimi ile, “insaniyet namına utanç kaynağı olmayacak bir iş yapmak” mecburiyeti arasındaki dengeyi mükemmel tutturdu. Evet, CBS Candy Crush için bir televizyon projesine start verdi. Ama bu bir dizi değil… Bu bir yarışma programı. Gerçekten. Bilgi yarışması değil elbette. Şahane Pazar tipi bir şeyden söz ediyoruz.

unnamed

WipeOut ve Fear Factor’un geliştiricisi Matt Kunitz’in yaratacağı bir formatta, yarışmacılar Candy Crush estetiğinden ve mekaniklerinden ilham alarak tasarlanan parkurlarda birbirlerine ve parkurun kendisine karşı mücadele edecekler. Kunitz detaylı olarak parkurların nasıl olacağını, Candy Crush’un o meşhur üçünü eşleştir mekaniğini ne noktada işin içine katacağını henüz bilmiyoruz. Ama illa ki şeker teması ve neon renkleri bol bir yarışma olacak.

Fakat yani, fikir çok sade ve dahiyane değil mi? Gerçekten, keşke bu bir akım olsa ve atıyorum, Fruit Ninja gibi oluru hiç olmayacak oyunları film ve dizi yapmak yerine, yarışma programı yapsalar. Mesela o fikre de ben çok kıpırdadım şu an, hakikaten en az bir bölüm insanların gerçek katanalarla gerçekten uçan gerçek ananasları kesmesini izlemek isterim. Candy Crush’ta da böyle pespembe tatlış parkurlarda koşu atmalarını falan izlemek kulağa okey geliyor. Siz ne diyorsunuz?


Paylaşmak ister misiniz?

136
156 shares, 136 points

0 Comments

Yorum Yazın