Çiftlerin Yatış Pozisyonlarına Göre İlişki Analizleri


149
187 shares, 149 points

Edinburgh Uluslararası Bilim Festivali’nde çiftlerin yatış pozisyonlarına göre ilişkileri hakkında ipuçları verdiğini açıklandı. Araştırmaya göre gece uyurken birbirlerine dokunanarak yatanların yüzde 94’ü ilişkilerinde mutlu olduğunu söylerken bu oran birbirine dokunmayan çiftlerde yüzde 68’e düşüyor.

İşte uyku pozisyonlara göre uzmanların yaptığı saptamalar…

1- Sırt sırta birbirine dokunmayanlar

Resimdeki gibi sırt sırta ancak birbirlerine dokunmayan çiftler büyük ihtimalle ilerlemiş bir ilişkinin göstergesi. Genel olarak ise bu bireyler bağımsızlıklarına düşkün ya da tam tersi içine kapanık çiftler bu şekilde uyumayı tercih ederler.

1-Liberty

2- Sırt sırta ama temas halinde olanlar

Bu tarz pozisyonda yatan çiftler genellikle ilişkinin başında olan çiftlerdir. Utangaçlığın olduğu ilk dönemlerde çiftler bu şekilde uyumayı tercih ederler.Ama aynı zamanda mutlu olduklarını ve birbirlerine güvendiklerinin de göstergesidir bu pozisyon.

2-cherish

3- Yüz yüze bir birine dokunmayanlar

Birbirlerinin gözlerinin içine bakarak sohbet ettikten sonra uykuya dalan çift örneğidir. Genelde sevgi ve samimiyetin ön planda olduğu  problemsiz bir ilişki çeşitidir.

3-pillow-talk

4- Önce temas kurup sonra ayrılanlar

Uyumadan önce sarmaş dolaş şeklinde yatıp sonra ayrılan çiftler birbirleriyle vakit geçirmekten hoşlanan aynı zamanda bağımsızlıklarına düşkün çiftleridir. Genel uzlaşmacı yapıya sahiplerdir.

4-lovers knot

5- Kaşık pozisyonunda uyuyanlar

Kaşık pozisyonunda uyuyan çiftler genelde sarılan kişinin koruyucu diğer kişinin de hasas bir karaktere sahip olduğunun göstergesidir. Bu tarz ilişkide romantizm doruk noktasındadır ve birbirlerine karşı çok hasaslardır.

5-spooning

6- Sırt üstü ve sarılarak yatanlar

Daha çok ilişkinin başlarında görülen bu pozisyon tutkulu bir aşkın ve sevginin göstergesidir.İki arasında huzuru temsil eder ve ilişkide birbirlerini rehabilite ederler.

6-the-romantic

7- Gece boyunca sarmaş dolaş uyuyanlar

Bu tarz ilişkide çiftlerin birbirine aşırı derecede samimiyeti hatta sevgiliden de öte arkadaşlık bağları vardır.İlişki açısından problem yaratan bir uyku şeklidir

7-the-lovers

8- Sıkıştırarak uyuyanlar

Bir tarafın daha çok yer kapladığı ve diğer kişiyi sıkıştırarak uyuduğu bu pozisyon ilişkide denge sorunu olduğunu ifade eder.Burada bir baskın bir karakter ve ikincil bir karakter söz konusudur.

8-sikistirmis-halde

9- Karmaşık bir şekilde yatanlar

Çiftlerin kafasına göre takıldığı bu pozisyonda daha çok rahatlık ve birbirlerine duyduğu karşılıklı güven duygusudur.

9-karmasanin-hakim-oldugu


Paylaşmak ister misiniz?

149
187 shares, 149 points

0 Comments

Yorum Yazın