Kadınların Rejimi Bozmasına Sebep Olan 9 Büyülü An


146
250 shares, 146 points

Rejime girmek sorun değil de rejimde kalabilmek sıkıntı. Ne oluyor da kadınlar kara deliğe girmiş gibi kopuyor olaydan? O büyülü anlar neler?

1. Kız kıza çıkılan geceler ve gıybet sanatı.

1g
Bütün hafta ittire kaktıra giden rejimi, sonunda başarıyla birinci haftasına bağlayacakken, aniden içinde kız kıza takılma isteği belirir. Gıybet, beyin işçiliğidir, kuru kuru gitmez. Gıybete diyet ne hacet, gıybete şöbiyet gerek.

2. Sevgilinin ilgi alakasında düşüş, atılan mesajlara gelen gecikmeli cevaplar.

2g
Zor dostum zor. Hem rejimin gerektirdiği disiplin içinde olacaksın, hem de herifi kafaya takmayacaksın? Neyin rejimi ayol, ver şuradan bir stres savar karbonhidratı!

3. Sevgilinin ilgi alakasında yükselme, ilişkide rahatlık.

3g
Etrafını saran pizza kokuları, lahmacun kahkahaları birden hayatın ta kendisi gibi görünmeye başlar. O dönemler aşk meşk işleri de yolundadır. ‘Neyi kasıyorum abi ya’ demeye başlarsın. Zaten beni seven böyle sevmiş, kaçtı bu lahmacuncunun telefonu?

4. Uzmanların ‘kaçamak’ sözünü yanlış anlamak.

4g
Kaçamak kavramının tek bir öğünden ibaret olduğunu görmezden gelip, tüm hafta sonu kova kova abur cubur tüketmenin keyfine kapılırsın. Sonra da hafta sonuna yaraşır şekilde hafta içine kaçamakları taşırsın. İşte böyle böyle rejimden sessiz sedasız koparsın bebeğim.

5. Stalkladığın taş hatunun pizzalı paylaşımını görmek.

5g
Başkası yapıyor, ben de yapayım anıdır. Kendi acıların yersiz gelir. Sanki dünyada bir tek sen böylesi bir çabaya girmişsin gibidir. Miden gurultuda, suratın büzüşük, ruhun keşmekeş… Söylüyorum ben pizza, bi ben miyim Ökkeş?

6. Türkiye’de olanlar için Kurban Bayramı’na yakalanmak.

6g
İki eliniz bol lif içeren besinlerde bile olsa, rejiminiz kurban bayramına denk geldiyse, teslim olmaktan başka çare yok. Et değilse bile ev tatlısı, herhangi birine ‘hayır’ diyemediğiniz bir an mutlaka olacaktır.

7. Yılın son haftalarında olduğunu fark etmek

7g
Nasılsa yeni yılda yeniden başlarım diyerek, şimdi yarım yamalak girdiğin suratsız rejimi davullar zurnalar eşliğinde terk edersin. Çünkü söz konusu zayıflamaksa, o en iyi ‘daha sonra’ olacaktır. Her zaman ‘daha sonra’ rejime girmek, en iyi fikirdir.

8. Kutsal ve ulu regl dönemi

8g
Bahanelerin en güzeli, rejim bozmaların en anlamlısı regl günleridir. Nasılsa regl olduğun için yediklerin devede kulak kiridir. Zaten bir şehir efsanesine göre regl olduğunda alınan kaloriler buhar olup uçar. Bir tıkınma yoluna böylece girer ve kaybolursun. Günler haftalar geçer, üzerine üç kez daha regl olursun.

9. İsteyince kilo verdiğini görmek

9g
İnsanoğlunun ne kadar tuhaf bir varlık olduğunu kanıtlayan bir madde ile bu seriyi tamamlıyoruz. Zayıflamaya başladığını gördüğünde motive olacağına ‘aa nasılsa isteyince verebiliyorum’ diyerek rejimi ertelersin. ‘Çok istersem olur’ ekolü ile ‘son dakikaya bırakmak’ felsefesinin tatlı bir örneğisin.


Paylaşmak ister misiniz?

146
250 shares, 146 points

0 Comments

Yorum Yazın