Mercedes-Benz Concept IAA Tanıtıldı


127
125 shares, 127 points

Popüler otomobil üreticisi Mercedes-Benz, yeni Concept IAA modelini bugün gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı. İşte canlı yayın sonrasında detaylarıyla Mercedes-Benz Concept IAA.

Avrupa ‘daki en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Mercedes-Benz yeni Concept IAA modelini bugün Frankfurtta gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttı. Canlı yayın sonrasında ise Mercedes Concept IAA detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte karşınızda Mercedes-Benz Concept IAA.

Mercedes benz Concept IAA Kokpit

Mercedes-Benz‘in yeni 4 kapılı coupe tasarım anlayışını gözler önüne seren Concept IAA modeli, önde yeni nesil LED farları arkada ise Vision Gran Turismo Concept modeline benzerliği ile dikkat çekiyor. 2017 model Mercedes-Benz CLS modelinin tasarım çizgilerini barındırdığı tahmin edilen Concept IAA, pek çok yönden geliştirilse de esasında çoğunlukla aerodinamik geliştirmeleri ile öne çıkıyor.

mercedes-benz-concept-iaa

Mercedes Concept IAA ile aerodinamik devrimi

Arka bölümde fazladan dışa çıkabilen ve uzun kuyruk olarak yorumlanan bir bölüme yer verildiği görülen yeni Mercedes-Benz Concept IAA, belirtilene göre 80 km/s hıza ulaştığında aerodinamiklerin artması için arka kuyruğunu uzatıyor.

mercedes-benz-concept-iaa-4

Mercedes Concept IAA ‘nın Tasarım detaylarına bakıldığında şimdiki CLS modelinden 100 mm daha uzun olan Mercedes-Benz Concept IAA, 5040 mm uzunluğa, 1995 mm genişliğe ve 1305 mm yüksekliğe sahip.

Mercedes Concept IAA Benzinli ve Elektrikli Hibrit Motor

Motor tarafında benzinli ve elektrikli hibrit bir otomobil olan Mercedes-Benz Concept IAA, 80 beygir güçte elektrikli motor ve 208 ile 275 beygir arasında güçlerde 4 silindirli 2.0 litre turbo benzinli motora sahip.

mercedes-benz-concept-iaa-2

Artık teknolojinin yanı sıra otomobil haberlerini de en güncel şekilde takip edebileceğiniz Magsuz.com ‘da 17 Eylül ‘deki Mercedes-Benz etkinliğinden diğer tüm Frankfurt Otomobil Fuarı (IAA Pkw 2015) gelişmelerine kadar tüm otomobil haberlerini takip edebilirsiniz.

mercedes-benz-concept-iaa-2


Paylaşmak ister misiniz?

127
125 shares, 127 points

0 Comments

Yorum Yazın