İş Dünyası İçin Facebook At Work Geliyor!


136
218 shares, 136 points

İş yerlerinde engellenen Facebook’a çözüm yine Facebook’dan geldi! Facebook At Work, iş dünyasına adım atmaya hazırlanıyor.

Financial Times ‘ın haberine göre Facebook, iş dünyasında kullanılacak bir sosyal ağ üzerinde çalışıyor. Profesyonel bir profil sayfası oluşturmanıza olanak sağlayan “Facebook At Work” adındaki yeni servis, işlevsellik olarak Facebook’un mevcut sosyal ağı ile aynı olacak. Ancak ortak çalışmaya yönelik birtakım araçlar da içerecek. Facebook At Work’te açılan hesaplar, mevcut Facebook hesaplarından tamamen ayrı olacak.
Facebook ‘un bu yeni servis üstünde yaklaşık bir yıldır çalıştığı ve bir süredir de kendi bünyesindeki şirketlerde test ettiği söyleniyor. Facebook’un çalışma saatlerinde sosyal medya kullanımını yasaklayan patronlardan bu şekilde sıyrılmayı planladığı da gelen haberler arasında. İş dünyasında da var olmak isteyen Facebook, Facebook At Work ile hem kullanıcı sayısını artırmak hem de gelir artışı sağlamayı planlıyor.
Şuan birçok şirkette erişimi engellenen Facebook’un gün içerisindeki şirket çalışan kullanımını arttırmaya yönelik bir girişimde mi olduğu yoksa gerçekten iş ağınızdaki kişilerle kolayca iletişim kurup gelişmeleri takip etmeniz için mi böyle bir servise adım atıldığı merak konusu. Şirketlerin, çalışanlarının dikkatini dağıtıp zaman harcamaması için Facebook erişimlerini engellemeleri üzerinde eğer Facebook At Work bahsedildiği gibi Facebook’un mevcut sosyal ağı ile aynı olursa şirket içerisindeki kişilerden beklenen kullanım oranına ulaşılma ihtimali hayal olacak gibi görünüyor.

Facebook At Work Video Tanıtım


Paylaşmak ister misiniz?

136
218 shares, 136 points

0 Comments

Yorum Yazın