Twitter ’da emoji hedeflemeye Vodafone Türkiye örneği


149
218 shares, 149 points

 

Twitter’da emoji hedeflemeye Vodafone Türkiye örneği

Twitter’da bir çok farklı kritere göre hedefleme yaparak reklam verebiliyorsunuz. Bu kriterlere en son eklenen kriter ise “emoji” hedeflemesiydi.

Emoji’ler yazdığınız tweet’lerdeki duygu durumunuzu veya artık eklediğiniz daha spesifik emojiler sayeside nasıl bir aktivite içerisinde bulunduğunuzu veya bulunmak istediğinizi gösteriyor. Yani sörf emojisi kullandığınız zaman tatilde olduğunuz veya tatil istediğinizi düşünmek çok da yanlış olmaz.

Vodafone Türkiye’de bu yeni hedefleme modelinde bu şekilde emojilerden duygulara giden yolu çıkararak özel gif’ler ile reklam yapıyor ve potansiyel müşterilere Vodafone kampanyalarını duyuruyor.

Örneğin: Kaslı kol emojisini “spor, sağlıklı yaşam, halter, koşu, yürüyüş” anahtar kelimelerinden biri ile bir arada kullanırsanız karşınıza aşağıdaki gibi bir reklam çıkıyor.

Hillside City Club’a 6 ay üye olan Red’liler artı 6 ay üyelik kazanıyor, spor keyfi büyüyor! https://t.co/2t84IKDoFH pic.twitter.com/1iaIvhn0PS

— Vodafone TR (@VodafoneTR) June 28, 2016

Başka bir örnekte de yüzen insan emojisini “yüzme, yazlık, deniz, güneş, kumsal, yaz, beach club” anahtar kelimelerinden biri ile bir arada kullanırsanız aşağıdaki gibi bir reklam çıkıyor.

Deniz keyfinizi büyütüyoruz! Vodafone Red’lilere Çesme plajlarında %50 indirim var! https://t.co/kocKa2EsDq pic.twitter.com/V0wYAlcixE

— Vodafone TR (@VodafoneTR) June 28, 2016

Emoji’ler oldukça yoğun kullanılan evrensel bir dil. İlerleyen dönemlerde hedeflemelerde çok daha fazla emojiyi dahil etmemiz gerekecek gibi görünüyor. Plasenta’nın ajanslığını üstelendiği işte Vodafone bu anlamda güzel bir örnek ile açılışı yapmış oldu.


Paylaşmak ister misiniz?

149
218 shares, 149 points

0 Comments

Yorum Yazın