Bebeğimi havuza sokabilir miyim?


126
125 shares, 126 points

Sağlık uzmanları küçük bebeği ile tatile gidenlere hangi tavsiyelerde bulunuyor? Havuz çocuğunuzun sağlığına zararlı mı?

Tatil dönemince küçük bebeği olanların en çok merak ettikleri konulardan biri şudur: “Bebeğimi havuza sokmamda bir sakında var mı”. Bununla ilgili sağlık uzmanlarının bir çok açıklaması var. Genel olarak yeni doğmuş veya henüz bir kaç aylık olan bebeklerin havuza sokulmaması tavsiye ediliyor. Havuzda biriken mikropların bebeğinizin sağlığını bozabileceği, idrar yolu enfeksiyonu veya ishala yol açabileceği uyarısı yapılıyor. Uzmanlar, 3-4 aylık olduktan sonra havuz yerine denizin daha sağlıklı olacağını belirtiyorlar. Otel havuzlarına günde çok sayıda kişinin girdiği göz önünde bulundurulursa, bu uyarıya uymakta mutlaka fayda var. Ayrıca havuzların yeteri kadar temizlenip temizlenmediğini hiçbir zaman bilemezsiniz.

Anne babalara yönelik yapılan bir başka tavsiye ise şu: Bebeğinizi öğle sıcağında denize sokmayın, uzun süre denizde bırakmayın, mutlaka güneş kremi sürün, güneşten korunması için  şemsiye ve şapka kullanın.


Paylaşmak ister misiniz?

126
125 shares, 126 points

0 Comments

Yorum Yazın