Apple Lansman Özeti 3 : Apple TV


122
218 shares, 122 points

Etkinliğin en merakla beklenen kısmı yeni Apple TV ile ilgili gelişmelerdi sanırım. Artık  Apple tv olarak adlandırılan bu ürün, hem donanımsal hem de yazılımsal açıdan tamamen yenilenmiş diyebiliriz.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-23

Apple, televizyonun geleceğinin uygulamalarda olduğunu düşünüyor.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-24

Ve bunun için de yatırımını tamamen buraya yapıyor. Yeni Apple tv ile, geleceğin televizyon dünyasını kurabilmek için şu adımları atmış Apple:

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-25

 

  • Güçlü bir donanım
  • Modern bir işletim sistemi
  • Yeni bir kullanıcı deneyimi
  • Geliştirici araçları
  • App Store

 

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-26

Tüm bunlar bir araya gelince de ortaya yeni tv çıkmış oluyor. 🙂

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-27

Dokunmatik olan ve sesli komutları da algılayabilen kumandası ile yeni tv’yi kullanmak çok daha kolay hale gelmiş. Hem iPhone’dan kontrol ediyormuş gibi ekranda dolaşmak oldukça kolay, hem de arama yapmak istediğimizde kumanda üzerindeki mikrofon ile Siri bize yardıma hazır.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-28

Ayrıca App Store’daki uygulamalar sayesinde de sadece dizi/film gibi içerikler dışında çok daha çeşitli bilgilere ulaşmak ve bunları farklı şekillerde de kullanmak mümkün olabiliyor.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-29

Hatta TV’ye özel oyunlar bile oynayabiliyor, veya iPhone’da oynadığımız oyuna evde TV’de kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-30

Spor uygulamaları da Apple’ın sunumunda yer verdiği demo’lar arasında yer alıyordu. Belki de ülkemizdeki futbol kulüpleri veya maçları yayınlayan firmalar çok hoş istatistikler, bilgiler, farklı videolar veya animasyonlar barındıran enfes uygulamalar yazabilirler. Umarım yazarlar.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-31

Ama aslında en güzeli,  Apple Watch’ta olduğu gibi,  Apple tv’nin de kullanımını videolardan görerek incelemek. Yazının en sonunda tüm bu videoları bulabilirsiniz.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-32

Apple’ın tvOS olarak adlandırdığı bu yeni işletim sistemi içinse bugünden itibaren ilgilenenler uygulama geliştirmeye başlayabiliyorlar.

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-33

İşin daha da ilginci ise Apple’ın oyun demolarından sonra bir kıyafet alışveriş uygulamasının demosunu yapması oldu. Bakalım ülkemizde bu konuda ilk kim hareket edecek?

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-34

Hem tv’nin kendisi, hem de kumanda donanımı oldukça kuvvetli olan Apple tv, Ekim sonunda aşağıdaki fiyatlarla piyasaya çıkacak:

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-35

Apple Tv Fiyatları :

  • Apple tv 32 GB: $149
  • Apple tv 64 GB: $199

iphone-6s-ipad-pro-apple-tv-etkinlik-36a


Paylaşmak ister misiniz?

122
218 shares, 122 points

0 Comments

Yorum Yazın