Olimpiyat sporcularının kamp merkezi Antalya olacak


142
187 shares, 142 points

Son yıllarda golf ve kamp turizminde öne çıkan Antalya, olimpiyat sporcuları için de yeni merkez olacak. Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, “30 milyon dolara spor oteli kuruyoruz” dedi.

Antalya’da tüm spor dallarına hizmet edecek yeni bir otelin inşasına başlayacaklarını açıklayan Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, “Gloria Olympic Sport Center adını verdiğimiz bu otel sporcuların yeni kamp merkezi olacak. 30 milyon dolarlık projede stadyum, atletizm ve atış alanı, spor ve dans salonu ile sağlık merkezi bulunacak” dedi.

Hürriyet gazetesinden Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre Gloria Olympic Sport Center’ın bir yıl içerisinde hizmet vermeye başlayacağını anlatan Nuri Özaltın, şu bilgileri verdi:

“İTALYA VE İSPANYA’DA BUNA BENZER 4 TESİS BULUNUYOR”

“Golf turizminde başarılı olduk. Son dönemlerde ise Avrupalı futbol kulüpleri Antalya’yı kamp merkezi yaptı. Şimdi yeni bir pazar gelişiyor. Antalya artık sadece futbol ve golf turizminin merkezi olmayacak. Yüzme, voleybol, atletizm, atıcılık ve diğer sporlarla da öne çıkacak. Olimpiyatlara hazırlanan sporcular kamp yeri bulmakta zorlanıyorlar. Biz bunun için yeni bir proje geliştirdik. Önümüzdeki aylarda temelini atacağımız proje tam anlamıyla spor oteli olacak. Profesyonellerin arayacağı her türlü hizmet mevcut olacak. 30 milyon dolarlık yatırımla hayata geçireceğimiz proje dünyanın dört bir yanından sporcu çekecek.”

200 yataklı otelin bulunacağı komplekste yüzmeden tenise, futboldan golfe kadar birçok farklı alanların bulunduğunu belirten Özaltın, şunları anlattı:

“İtalya ve İspanya’da buna benzer 4 tane tesis bulunuyor. Son teknolojiyi kullanacağımız tesiste çevreci çalışmalarda yapacağız. Havuzlar güneş enerjisi ile ısınacak. Antalya Belek’te planlanan Gloria Olympic Sport Center için yurtdışında tanıtımlar gerçekleştirilecek.”

200 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

GLORIA Olympic Sport Center proje yetkilisi İrem Özaltın, “Projede sporcuların ihtiyaç duyabileceği sağlık merkezi de bulunacak. Bu sağlık merkezinin içerisinde psikolog da olacak. Sporcu rahatsızlıklarına yönelik sağlık ekibi de yer alacak. Aynı zamanda beslenme uzmanlarıyla çalışılacak. Otelde 200 kişi istihdam edilecek” diye konuştu.


Paylaşmak ister misiniz?

142
187 shares, 142 points

0 Comments

Yorum Yazın