Sberbank Türkiye’deki Rus turisti gözüne kestirdi


141
187 shares, 141 points

Denizbank’ı satın alarak büyük ses getiren Sberbank, yeni bir strateji için kolları sıvadı. Buna göre Türkiye’de Denizbank üzerinden Rusya vatandaşlarına konut kredisi kullandırılması ve Sberbank kredi kartlarıyla nakit para çekişlerinde faizin sıfırlanması gibi adımlar atılacak.

Kommersant gazetesine konuşan Sberbank Başkan Yardımcısı Sergey Gorkov, Sberbank’ın yurtdışındaki iki bankası Denizbank ve Volksbank kanalıyla yeni bir hizmet başlatacağını söyledi. Buna göre, Rusya’da Sberbank kartıyla yurtdışında bu iki bankadan nakit çekilirken faiz ödenmeyecek. Yani Citibank ve Uni Credit Bank gibi dünya devlerinin uygulamasına Sberbank da geçecek.

TURİSTLERİN HARCAMALARINDAN PAY ALACAK

Bu yolla özellikle turistlerin yurtdışındaki harcamalarından daha fazla pay almak isteyen banka, ayrıca yine yurtdışındaki bankaları üzerinden konut kredisi sağlamayı planlıyor. Böylece Sberbank, yurtdışında faizsiz nakit sağlayarak kendine çektiği müşterilere konut kredisi pazarlayarak kaybı kazanca çevirme niyetinde. Bu projede hedef özellikle Türkiye, Çekya ve Hırvatistan.

Sergey Gorkov, Rus resmi veilrerine göre 2,6 milyon Rusyalı turistin Türkiye’de tatil yaptığını ve ortada değerlendirilecek büyük bir potansiyel olduğunu vurguladı. (Turkrus.com)


Paylaşmak ister misiniz?

141
187 shares, 141 points

0 Comments

Yorum Yazın