Şehrin Yeni Haylazı: Nissan Gripz


124
156 shares, 124 points

Frankfurt Otomobil Fuarı birçok önemli otomobil tanıtımına ev sahipliği yapıyor. Bu otomobillerden biri de Nissan’ın imzasını taşıyan Gripz Concept oldu. Köşeli hatlarıyla göze çarpan otomobil, Nissan’ın söylediğine göre yarış bisikletleri ve çölde kullanılan ralli otomobillerinden ilham alıyor.
2-Nissan-Gripz-Concept-22-1000x562

Nissan’ın Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı B-segment konsept Sway modelinden de izler taşıyan SUV modelinde kullanılan farlar otomobilin tasarımına büyük katkı sağlıyor. Agresif görünüme sahip olan Gripz Concept’in gelecekte piyasaya sunulacak Juke modelinden izler taşıdığını da söylemek mümkün. 370Z modelinden daha kısa ve daha geniş olan Gripz Concept adından da anlaşılacağı üzere konsept bir otomobil olduğu için ne gibi bir performansa sahip olacağı şu an için bilinmiyor.

3-Nissan-Gripz-Concept-333-1000x562

Şu an için otomobilin performansıyla ilgili bilinen tek şey bünyesinde EV teknolojisi tabanlı Pure Drive e-Power adı verilen hibrit sistemin barındırması. Benzer sistemin Nissan LEAF modelinde de yer aldığını araya not düşmekte yarar var. Daha fazla lafı uzatmayalım ve Nissan’ın yeni konsepti Gripz’in fotoğraflarıyla sizleri baş başa bırakalım.

4-Nissan-Gripz-Concept-999-1000x562


Paylaşmak ister misiniz?

124
156 shares, 124 points

0 Comments

Yorum Yazın